T-Mobile Czech Republic a.s.

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s 6,2 milionu mobilních zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení či partnerská řešení nejen pro firmy, ale i instituce a individuální zákazníky. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií. To prokázalo i poslední srovnávací měření kvality sítí P3 communications, v němž T-Mobile zvítězil a získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Role partnera v  projektu

Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. v rámci projektu C-Roads testuje technologii LTE-V, která umožňuje vzájemnou komunikaci vozidel mezi sebou, ale také s dopravní infrastrukturou. T-Mobile je ale zároveň i dodavatelem dvou unikátních komplexních řešení pro optimalizaci dopravy. Konkrétně se jedná o služby pro samotné řidiče, které ho upozorní na nebezpečnou oblast či dopravní zácpu. Tato upozornění jsou vytvářena z více zdrojů, konkrétně na základě analýzy signalizačních dat o pohybu zákazníků v mobilní síti, dále pak z dat z T-Mobile produktu Chytré auto, z informací o počasí a dalších zdrojů. V rámci projektu se připravuje i mobilní aplikace zobrazující aktuální dopravní informace.

Kontaktní osoba

Matěj Řáda

E-mail: matej.rada@t-mobile.cz