• Buďte mezi prvními a odzkoušejte technologii C-ITS ve vlastním autě! V rámci celoevropského projektu C-Roads hledáme testery – řidiče pro pilotní testování.

  • A co že to budete testovat? Nově vznikající kooperativní dopravní systém C-ITS, založený na vzájemné komunikaci vozidel mezi sebou i s okolní infrastrukturou. Vše o testování najdete v příloze.
  • Přihlásit se můžete velmi jednoduše, svůj zájem projevíte zasláním mailu na e-mail  c-roads-testovani@o2.cz, uzávěrka přihlášek je 21.8. 2020. Samotné pilotní testování bude probíhat následně po dobu cca 2 měsíců.
  • Jak systém vypadá se podívejte ve videu uloženému zde, více informací o projektu najdete na tomto odkazu.
  • Všechny dotazy vám rádi zodpovíme na e-mailu: c-roads-testovani@o2.cz.

O pilotu

Cílem pilotu je ověřit všechnu implementovanou teorii v praxi. Pro to, abychom to mohli udělat, potřebujeme vás testery, abyste vybavili své plechové miláčky (soukromé nebo služební) naší C-ITS jednotkou. S jednotkou poté budete komunikovat pomocí mobilní aplikace, kterou si jednoduše nainstalujete do vašeho mobilního telefonu jako kteroukoliv jinou aplikaci. To vám umožní zapojit se do C-Roads světa a začít přijímat všechny zprávy o situaci na vozovce před vámi. A nejen to – pojede-li okolo vás například sanitka vybavená naší jednotkou, aplikace vám ohlásí, že se blíží vaším směrem, jak je daleko a že je potřeba vytvořit tzv. záchranářskou uličku.

Naším cílem je na základě vaší zpětné vazby systém vyladit a vylepšit tak, abychom jej mohli posunout do další fáze, tedy uvolnit pro použití všem uživatelům. Vaše názory tak pomohou ke zlepšení technického řešení, ale třeba i ergonomii aplikace. Stanete se tak jedním z nejdůležitějších pilířů projektu C-Roads. Přinesete nám praktickou zkušenost, kterou zatím nemáme a bez které se neobejdeme.

Podrobnější informace o tom, jak bude testování najdete ještě níže v tomto v následující části „Informace pro testery“.

Informace pro testery

Instruktážní video k instalaci najdete zde.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co bude mým úkolem, pokud se zapojím do testování?

Vašim úkolem po zapojení se do pilotu bude v běžném provozu. A to tak, že budete mít co nejvíce a co nejčastěji spuštěnou jednotku i mobilní aplikaci a budete se systémem pracovat ideálně na denní bázi – přijímat informace, případně zadávat do systému své vlastní zprávy o aktuální dopravní situaci (kolona, nehoda, stojící vozidlo na dálnici…).

Jak se tento systém liší např. od WAZE, která také nabízí informace o událostech a nebezpečných situacích?

Zásadní rozdíl je v přesnosti a garanci informace, kterou dostáváte. Systém navíc inteligentně filtruje všechny zprávy a zajišťuje doručení té nejdůležitější tak, aby vás nerušila při řízení a přesto byla srozumitelná.

Bude se po mě chtít kromě používání systému v mém autě něco dalšího?

Od našich testerů budeme potřebovat také průběžnou zpětnou vazbu, kterou je možné zasílat na adresu c-roads-testovani@o2.cz. Využijeme jakékoliv informace, které se týkají chování aplikace, chyb zaznamenaných proti reálné situaci v dopravě, ale i výkřiků nadšení.

V průběhu testování vás také 2x oslovíme s žádostí o vyplnění krátkého dotazníku, kde se budeme snažit zachytit vaše dojmy a zkušenosti.

Dokumenty pro testování

S testování je nutnost zasmluvnit zapůjčení testovací jednotky a použití aplikace, dále je nutné pokrýt zpracování osobních dat, ke kterému bude docházet. Abyste se mohli testeři s dokumenty dopředu seznámit, tak je zde přikládáme.

Workshop: C-Roads aneb dopravní datová a kooperativní komunikace ve městech

Dne 16. 10. 2018 proběhl v Ostravě seminář na téma kooperativní inteligentní systémy, chytrá řešení aplikovaná v městských aglomeracích, budoucnost a současnost chytrých měst. Na semináři vystoupili zástupci českých i zahraničních institucí a společností.    ...

T-Mobile zdárně dokončil testovací fázi C-Roads

Projekt C-Roads je evropský projekt pro komunikaci mezi vozidly, infrastrukturou a dalšími účastníky provozu. Jeho cílem je zlepšení bezpečnosti a plynulosti provozu na silnicích. Budoucí využití není určeno jen řidičům, kterým bude dodávat aktuální informace o...

Varovné zprávy pro řidiče musí být spolehlivé a bezpečné. C-Roads Czech Republic spustil bezpečnostní řešení pro zabezpečení zasílaných zpráv

Pilotní projekt ITS kooperativních systémů C-Roads Czech Republic, umožňující přenos aktuálních dopravních informací mezi vozidly a mezi vozidlem a infrastrukturou na vybraných dálnicích, městech, železničních přejezdech a vozidlech MHD v České republice, vyvinul a...

Konference „C-ROADS aneb budoucnost automobilové dopravy“

Dne 20.6.2018 proběhla historicky první konference věnovaná výhradně projektu C-ROADS. Akce nazvané „C-ROADS aneb budoucnost automobilové dopravy“ se zúčastnili jak experti z řad partnerů projektu, tak odborná veřejnost vč. zástupců různých IT oborů a medií. Své...

Evropská premiéra kooperativních dopravních systémů se odehraje v Česku

Od 2. do 4. června 2021 se na brněnském výstavišti bude konat akce URBIS SMART CITY FAIR. Souběžně s tímto veletrhem proběhne na výstavišti C-ITS Roadshow a v ulicích města Brna reálné předvedení fungování technologií kooperativních inteligentních dopravních systémů,...